Support the project

Хто ми                                                   

“ДивоГра” – це соціальне підприємство. З 2015 року команда проєкту розробляє видання для розвитку мовлення та навичок комунікації. Ми – фахівці з розвитку дітей: педагоги, психологи та філологи. Ми віримо, що можливість отримати знання вчасно – це найважливіше у розвитку людини, тому адаптуємо книжки та ігри, щоб відкрити світ літератури дітям з порушеннями мовлення, розладами спектра аутизму тощо та надати підтримку дорослим у розвитку навичок комунікації.

Наша мета: вільний доступ до знань для людей з порушеннями мовлення та читання. Ми впевнені, що це допоможе людям з інвалідністю досягти автономії і водночас взаємодіяти з іншими.

Коли ми з’явилися

У 2015 році психолог Ганна Усатенко заснувала підприємство з соціальною метою: видавати книжки та розробляти ігри, щоб допомагати людям у розвитку. Нині з нашим проєктом співпрацюють логопеди, філологи, педагоги та ілюстратори, щоб найкраще адаптувати видання для людей, які потребують підтримки мовлення.

Для кого ми працюємо

На сьогодні є багато людей з порушеннями мовлення, які мають труднощі в навчанні та взаємодії з оточенням. За статистикою Національного інституту зниження слуху та інших комунікаційних розладів США, це 1 з 12 дітей.  Для них потрібна візуальна підтримка:  картки, що пояснюють значення слів, ілюстровані ігри, зрозумілі книжки, де слова супроводжуються малюнками-піктограмами тощо. Це називається альтернативна комунікація – спосіб зрозуміти одне одного, якщо неможливо прочитати текст або розпізнати слова.

Команда “ДивоГра” створює книжки з адаптованим текстом, який можуть читати люди з порушенням мовлення та діагнозом аутизму, зниженим інтелектом, порушеннями слуху тощо. Також ці видання корисні людям, які з різних причин втратили усне мовлення або можливість розуміти письмовий текст. Також за розробками проєкту можна вчитися читати або вивчати мову як іноземну.

Місія нашої організації – це створення якісної інклюзивної продукції для інтеграції людей з інвалідністю в суспільне життя. Завдяки таким друкованим виданням людям з особливими освітніми потребами стають доступними навчання та комунікація.

Ми вже зробили

  • 2300 клієнтів уже читають видання “ДивоГра”;
  • видано 28 посібників для розвитку мовлення у дітей та дорослих;
  • проведено 50 відкритих лекцій для батьків і фахівців з альтернативної комунікації,  розвитку мовлення та промоції читання.

Вплив проєкту

  • діти з розладами спектра аутизму читають створену для них серію “Пікто” авторки Валерії Кисельової-Саврасової 6000 книжок з піктограмами, за якими вчаться читати і розмовляти;
  • для корисного дозвілля маємо 11 видів ве-е-е-еликих розвивальних розмальовок-постерів, які тренують моторику й увагу у дітей;
  • переклали метафоричні картки “Архетипи” для підлітків соціальної підприємниці, професорки Дженніфер Херес, які допомагають краще пізнати себе;
  • представили 6 наборів карток для розвитку мовлення, навичок читання та спілкування у дітей;
  • зробили розмовник української з піктограмами разом з БФ “Рокада”: адаптували базові фрази з 5-ти мов, протягом 3 місяців працювали над виданням, шукали волонтерів-перекладачів. У результаті понад 1000 мігрантів з країн Сходу та Африки отримали посібник, який допомагає їм адаптуватися в Україні.

Сталість проєкту

Проєкт “ДивоГра” керується у своїй діяльності глобальними цілями сталого розвитку:

Ми працюємо у форматі соціального підприємства – не менше 20 % прибутку спрямовуємо на розроблення видань саме для дітей з розладами спектра аутизму. На створення такої книжки потрібно не менше 6 місяців, над нею працює 6-8 людей. Ваша підтримка дуже важлива для команди проєкту та для тих маленьких і дорослих читачів, які очікують нових видань “ДивоГра”.

Наші плани

Ми розробляємо систему власних піктограм, щоб зробити комунікацію більш доступною, а адаптовану літературу ще більш зрозумілою. Перший блок складатиме 1500 унікальних символів, частина з яких буде у вільному доступі.

 Support the project

Замовити продукцію або співпрацювати:

інтернет-магазин www.dyvogra.com/shop

за телефонами: +38 093 792 62 32, +38 067 135 7166

e-mail: info@dyvogra.com

Купуючи продукцію соціального підприємства “ДивоГра”, ви підтримуєте розробку розвивальної літератури для людей з порушеннями мовлення. Не менше 20 % прибутку підприємства йде на створення посібників для людей з діагнозом аутизму.