За статистикою у кожної 68-ї дитини діагностують діагноз аутизму.
Це все цифри. Але що ж робити, якщо такий діагноз установлено? Як не розгубитися?

❗️Маємо кілька порад:

🔺Не можна заперечувати наявність проблеми.
Спочатку буде шок, заперечення та відчуття безвиході. Дуже корисно в такому разі вести щоденник. І коли стає особливо важко, дивитися, що було раніше і що відбувається зараз, і радіти будь-якому прогресу. А він буде, будьте певні.

🔺Радимо зареєструватися на форумі чи в групі, де спілкуються батьки дітей з розладами спектра аутизму.
Там ви знайдете безліч корисної інформації, відповіді на запитання та, найголовніше, – підтримку.

🔺Обов’язково потрібно поговорити з близькими та родичами та розповісти про діагноз.
Не варто замовчувати та приховувати. Адже для досягнення успіху вам усім потрібно стати однією командою та розробити тактику поведінки.

🔺Часто батьки ставлять запитання: чи варто говорити з дитиною про її діагноз?
Ми вважаємо, що це потрібно зробити обов’язково. Аутизм діагностують у ранньому віці, а діти починають запитувати “Що зі мною не так?” дещо пізніше. Розповідаючи про аутизм, обов’язково зробіть акцент, що це не недолік, а особливість. Як поганий зір, наприклад.

🔺Без допомоги спеціалістів не обійтись.
Корекційні педагоги, логопеди-дефектологи, психологи – ці спеціалісти допоможуть досягнути хороших результатів. Також важливо займатися спортом, адже часто діти з РАС погано відчувають своє тіло.

🔺Для навчання дитини з РАС використовуйте альтернативну комунікацію та візуальні підказки. За допомогою візуалізації дитина набагато краще сприймає інформацію.

🔺У жодному разі не потрібно ізолювати дитину від спілкування.
Навпаки потрібно заохочувати до взаємодії з однолітками. На сьогодні у багатьох садочках та школах діють інклюзивні програми, за якими навчаються діти з особливими освітніми потребами.

Ніколи не потрібно опускати руки!
Адже у ваших силах підготувати дитину до життя в суспільстві 🙏.

Продукцію для дітей з діагнозом аутизму та іншими мовленнєвими труднощами можна купити у нашій інтернет-крамниці за посиланням.