Опитування: українські батьки висловили незадоволення рівнем доступу до професійних послуг для людей з аутизмом

Опитування: близько 70% батьків висловили незадоволення рівнем доступу до професійних послуг для людей з аутизмом. Дещо незадоволеними були трохи більше 28% і лише 2,5% задоволені. Про це свідчать дані опитування «Батьки і фахівці про стан аутизму в Україні-2021» проведені Міжнародною громадською організацією Дитина з майбутнім.

Варто зазначити, що на відміну від батьків, кількість невдоволених поінформованістю темою аутизму фахівців суттєво відрізняється, їх близько 29%. Тих кому трохи не подобається стан справ у сфері аутизму більше 51%, а тих, кого все влаштовує – 20%.

Дослідження також показало, що в Україні існує достатньо великий відсоток батьків стурбованих рівнем дошкільної підтримки, навчання дітей з аутизмом у молодших, середніх та старших класах і вищих навчальних закладах. Інша картина спостерігається у фаховому середовищі, там кількість невдоволених суттєво різниться від оцінки батьків.

В опитуванні також звертається увага на вік людей з аутизмом, регіон їх проживання, дозвілля, зайнятість, а також вплив пандемії коронавірусу на фізичний і психологічний стан родин, в якій живуть люди з аутизмом. Було визначено головні проблеми у сфері аутизму і зроблено порівняльний аналіз опитування 2020 і 2021 років.

Згідно з оприлюдненою інформацією, спільної думки батьків і фахівців, стан справ з аутизмом в Україні у 2021 році, як вважають понад 27% – дещо покращився, близько 36% – дещо погіршився, а 37% респондентів вважають, що стан залишився незмінним.

Опитування «Батьки і фахівці про стан аутизму в Україні-2021» проводилося  10-31 грудня 2021р. на всій території України. Участь в онлайн-опитуванні взяло понад 300 респондентів, з яких 43% визначили себе фахівцями з питань аутизму, 57% – батьками та близькими родичами дітей з аутизмом.

Організатори дослідження МГО «Дитина з  майбутнім» вважають, що опитування не є репрезентативним. Водночас об’єктивно відображає громадську думку і є важливим соціальним маркером і ефективним інструментом оцінки стану аутизму в Україні.

Ознайомитися з опитуванням детальніше                    

valentyn
Author: valentyn