За статистикою асоціації Autism Europe, у світі налічується понад 10 мільйонів людей, які мають аутизм або розлади аутистичного спектра. Це означає, що кожна сто перша людина має цей стан.
У дітей, які мають аутизм або інші особливі освітні потреби, часто виникають мовленнєві труднощі. Це значно ускладнює процес спілкування та соціальної адаптації.

Засоби альтернативної комунікації допомагають у розвитку усного мовлення. Це жестові мови, знаки, символи, піктограми.
Піктограми бувають різні та використовуються для різних потреб. Для дітей молодшого віку найчастіше використовують доволі великі, кольорові та з деталізованими зображеннями. Для дітей старшого віку – картки з монохромними символічними зображеннями.

Піктограми допомагають дитині, яка ще не має розвинутого усного мовлення, спілкуватися з однолітками та дорослими. Також сприяють збереженню мотивації до спілкування. За допомогою піктограм дитина збагачує свій словниковий запас, вчиться будувати фрази.

Піктограми сприяють прогресу в розвитку мовленнєвих і комунікативних навичок дитини. Позитивно впливають на психоемоційний та соціальний розвиток.


Завантажити безкоштовно матеріали, адаптовані піктограмами, ви можете тут. Це тематичні добірки, адаптовані вірші, які треба завантажити, роздрукувати та користуватися!

Щоб шукати необхідне зображення було зручно, ми зробили дві сторінки:

  Придбати посібники Support the project

Тел.: +38 093 792 62 32, +38 067 135 7166

e-mail: info@dyvogra.com

Купуючи продукцію соціального підприємства “ДивоГра”, ви підтримуєте розробку розвивальної літератури для людей з порушеннями мовлення. Не менше 20 % прибутку підприємства йде на створення посібників для людей з діагнозом аутизму