Киселева-Саврасова

Валерія Кисельова-Саврасова – дитяча письменниця

Уродженка Одеси, викладачка іспанської мови в університеті м. Малага, Валерія Кисельова-Саврасова з дитинства не розлучається з книгою. Любить казки й наукову фантастику. Особливу увагу приділяє історіям для дітей з діагнозом РАС. Коли вона дізналася, що її дочка, можливо, не зможе розуміти й читати, почала писати казки спеціально для неї. На сьогодні вона опублікувала низку книг в Іспанії та Україні. Однак основною роботою Валерії залишається викладання іспанської мови. А книги – це хобі і приємне проведення часу.

Читати повністю

У творчому доробку авторки такі книги: El gato errante («Бродячий кіт»), Un, dos, tres, qué pintor es? («Один, два, три, хто художник?»), “Princesa aprende a hablar” (“Принцеса вчиться говорити”), “La princesa va al dentista” (“Принцеса іде до стоматолога”), “Mi muñeca” (“Моя лялька”), “Зоопарк”“Марійка захворіла”“Професії”, “Сашко іде до школи” . Книги Валерії з піктограмами. Адже дітям з діагнозом РАС та іншими схожими розладами необхідний адаптований матеріал для розуміння сюжету і стимуляції мови. Піктограми допомагають дитині зрозуміти сюжет казки і зв’язати кожне певне поняття зі словом.

Придбати книжки

Татьяна Саймонс

Тетяна Саймонс – логопед, сурдопедагог

Протягом 19 років працює з дітьми з особливими освітніми потребами.

Проводить інтенсивні логопедичні курси з дітьми з ДЦП, РАС, алалією, дизартрією. Займається корекцією звуковимови та загального недорозвинення мовлення.
Сфера професійних інтересів: розвиток комунікативних навичок у дітей з важкими і множинними порушеннями, рання діагностика мовленнєвих порушень, терапія годування. Авторка тренінгів («Розвиток базових комунікативних навичок у дітей з важкими і множинними порушеннями», «Спільне читання з дитиною, яка не говорить», «Сенсомоторний тренінг годування»).

Придбати картки

Юлия Лабкова

Юлія Лабкова – логопед-афазіолог

Працює логопедом-афазіологом понад 15 років.

“Багаторічний досвід роботи з людьми, які за певних обставин втратили здатність до вербального спілкування, привів мене до думки створити картки, які допоможуть людині пояснити, що вона хоче в цей складний період життя. Картки для терапії мовлення у пацієнтів з афазіями – це набір піктограм, на яких показані різні емоційні стани людини, дії, які вона, імовірно, хоче зробити.
Досвід підказує мені, з якими труднощами стикається людина, яка втратила цю найважливішу функцію – мовлення”, – говорить Юлія.

Разом з командою “ДивоГра” розробляємо систему символів (піктограм), які допоможуть людині висловити своє бажання, прохання, яке на даний момент найбільш значиме для неї.

Дивитися детальніше

фото логопед Юлія Товкес

Юлія Товкес – логопед, логопсихолог, сертифікований спеціаліст PECS

Досвід роботи з тяжкими порушеннями мовлення та мовленнєвими розладами при РАС – 10 років.

“10 років тому, коли я тільки почала працювати в БО “Школа-сходинки”, переді мною постало питання: “Як пояснити дитині з аутизмом значення нових для неї понять, причинно-наслідкових зв’язків у подіях. В усіх дітей з РАС у більшій чи меншій мірі є порушення рецептивного мовлення, тому вербальні пояснення – неефективні. Зміст прочитаного діти також не розуміють, хоча навичка читання може сформуватися рано. Найбільш збережений канал сприйняття – зоровий, образний. Свої перші книжки, зошити з піктограмами я малювала в альбомі фломастерами. А зараз ми працюємо над альбомами, які вдосконалили разом з видавництвом “ДивоГра”.


Перейти в магазин