“Білосніжка” – це перша в Україні ілюстрована дитяча книга, що пояснює дітям значення слів під час читання. Перевидання відомого італійського видавництва Uovonero, казка “Білосніжка” – це дієва допомога в оволодінні читанням для дітей різного віку, в тому числі для детей із особливими освітніми потребами.

фото інклюзивна література для аутистів

Видання надруковано на цупкому картоні і має особливу форму сторінок, що полегшує їх гортання. Казка має спрощений текст, доступний маленьким читачам, а також дітям, які мають особливості сприйняття тексту.

Кожне слово чи словосполучення супроводжується піктограмою PCS (Picture Communicational Symbols) міжнародної системи комунікативних символів, яка була розроблена, щоб допомогти дітям з розладами спектра аутизму навчитися читати. Зараз ці книжки використовуються як практичні посібники для оволодіння читанням і призначені всім дітям, які тільки починають читати або вивчають мову як іноземну.

Приклад розвороту

фото книжка для дітей з особливими потребами
Чим корисна ця незвичайна книга?

Книга допоможе дітям навчитися читати самостійно після опрацювання тексту разом із дорослим. Ми радимо це видання всім дітям, які тільки починають читати, а також тим, хто має певні труднощі розуміння тексту: дислексію, розлади спектра аутизму, гіперактивну поведінку або труднощі з концентрацією уваги тощо. Видання містить поради батькам і педагогам з використання книги.

Особливості книги:
  • спрощена побудова речень;
  • розміщення фраз в одному рядку;
  • зрозумілий текст, написаний великими друкованими літерами;
  • використання стандартних піктограм PCS * (комунікативні символи), що пояснюють значення слів;
  • гарні змістовні ілюстрації, висока якість зображень;
  • особлива форма сторінок формату sfogliafacile®, розроблена видавництвом Uovonero для того, щоб гортати, не “перестрибуючи” сторінки;
  • цупкі сторінки з картону призначені для тривалого використання.

Анотація-вкладення до книги

Поради батькам та вихователям з розвитку навичок читання за допомогою цієї книги.

фото как читать книги с пиктограммами

Працюючи над книгою, ми зробили все можливе, щоб адаптувати переклад до нашої мови. На жаль, останню правку довелося робити вже після видання книги (на сторінці 23), використовуючи наліпку, щоб правильно позначити піктограми до слів.

Фото Білосніжка інклюзивна книжка

Відгуки наших читачів

Чудове видання, якого давно не вистачало в Україні. Як спеціаліст, який працює з маленькими дітьми, я бачу, що навчання читанню інколи перетворюється на складне завдання. Книга, що об’єднує кожне слово з його зображенням – це справжня знахідка, і я дуже рада, що успішний європейський досвід у навчанні дітей приходить на наші території. Така книга – незамінна допомога в оволодінні читанням для маленьких дітей. А також, з досвіду першого користування, вона буде зрозуміла й доступна дітям з особливими освітніми потребами, яким складно прочитати написаний текст або тим, які мають труднощі з концентрацією уваги, аутистичні розлади тощо. Вітаю починання Ганни Усатенко! Успіхів усій її команді “ДивоГра”!

Алла Бут, соціальний педагог, психолог,

громадська діячка, мати трьох дітей

Інформація від видавництва Uovonero, Італія

Це видання та адаптація тексту до системи символів PSC * – результат кропіткої роботи Енци Крівеллі (Enza Crivelli), клініциста, спеціаліста з навчання, яка відповідає за навчання дітей з аутистичними розладами в центрі  нейропсихіатрії “the Root” ANFFAS у місті Крема, Італія. Ця книга рекомендована дітям від чотирьох років і старше.

*The Picture Communication Symbols ©1981–2015 by Mayer-Johnson LLC. Усі права захищені. Використано з дозволу.

ЗАМОВИТИ

Купуючи продукцію соціального підприємства “ДивоГра”, ви підтримуєте розробку розвивальної літератури для людей з порушеннями мовлення. Не менше 10 % прибутку підприємства йде на створення посібників для людей з діагнозом аутизму.