Соціальне підприємство “ДивоГра” разом з ГО “Здорове суспільство” та ГО “Моя родина” в рамках проєкту соціального партнерства з ТОВ “Хуавей Україна” розробили брошуру “Альтернативна і додаткова комунікація. Допоміжні технології: можливості для розвитку і спілкування”, яку можна завантажити нижче.

Що таке альтернативна і додаткова комунікація

Альтернативна і додаткова комунікація (АДК), за визначенням Міжнародної асоціації з альтернативної і додаткової комунікації, — це набір засобів і стратегій, які може використовувати будь-яка особа для вирішення щоденних завдань спілкування.

У спілкуванні ми використовуємо не тільки слова. Крім слів, ми користуємось жестами та мімікою, текстовими повідомленнями, смайлами-емоджі в телефоні. Малюнки на дорожніх знаках, вказівники, символічні зображення, розташовані у громадських закладах, «повідомляють» нам про певні правила та надають важливу інформацію.

У брошурі ми зробили добірку корисних електронних ресурсів. Вони є і на нашому сайті у розділі “Безкоштовно”. У цьому ж розділі можна завантажити безкоштовні матеріали з піктограмами.


Щоб безкоштовно завантажити брошуру, пройдіть швидку реєстрацію

Зареєструватися та завантажити


В Україні соціальне підприємство «ДивоГра» з 2015 р. адаптує піктограми українською, розробляє власні символьні зображення та формує добірки піктограм з різних тем.

Рекомендуємо розпочати знайомство з піктограмами (засобами АДК) з наших видань


фото глобал імпакт

Наприкінці 2020 р. наш проєкт соціального партнерства став фіналістом конкурсу «Партнерство заради сталого розвитку — 2020» в категорії «Суспільство». Кампанія «Partnership for Sustainability Award» започаткована Мережею Глобального договору ООН в Україні у 2018 р. і має на меті просувати Цілі сталого розвитку та сприяти партнерству між бізнесом, бізнес-асоціаціями, урядами, громадянським суспільством й академічними установами.


Перейти в магазин

Купуючи продукцію соціального підприємства “ДивоГра”, ви підтримуєте розробку посібників для розвитку мовлення та навичок комунікації. Не менше 10 % прибутку підприємства йде на створення безкоштовних матеріалів, які можна завантажити