Юлія Журавльова

Із самого дитинства я захоплювалась малюванням і мріяла пов’язати з ним своє життя.
Малюю з любов’ю та щирістю для дітей та їхніх батьків. Вірю, що гарна і добра книжка допомагає дітям відкривати світ, залишає відбиток у душі людини, розвиває уяву, вчить її бачити світле і прекрасне навколо себе.
Мій творчий шлях тільки починається. Я мрію ще дуже багато намалювати і розповісти через творчість. Хочу ділитися з маленькими читачами частиною власної душі, допомагаючи занурюватися у світ літератури.
Юлія Журавльова ілюструвала книжку “Марійка захворіла”. Детальніше про неї можна дізнатися за посиланням.


Люка Неустроєва

Займаюсь ілюстрацією вже кілька років. З дитинства любила малювати, але лише після того, як вперше
побачила французькі комікси, я зрозуміла, що хочу малювати все життя.


Алла Галімурка

Я мешкаю у Львові, де здобула вищу освіту в Українській академії друкарства. Деякий час викладала у художній дитячій школі. Потім працювала графічним дизайнером у рекламній агенції. Уже другий рік працюю ілюстратором. Найулюбленіший мій напрям – це ілюстрування книг. Працювала переважно з іноземними замовниками. Також малюю листівки, ілюстрації для інтерактивних електронних книг і навчальних матеріалів.

Читати повністю

Попри тривалу роботу дизайнером після здобуття освіти, у сфері ілюстрації я називаю себе новачком. Багато моїх проектів знаходяться або на етапі виготовлення, або на етапі розробки. Це ілюстрування книг для дітей, привітальні листівки, ілюстрації для навчальних матеріалів.

Співпраця з видавництвом “ДивоГра” – це надзвичайний досвід для мене як для ілюстратора. Незадовго до цього я займалася розробленням ілюстрацій для навчальних матеріалів із вивчення англійської фонетики. Тому пропозиція видавництва “ДивоГра” попрацювати за схожим напрямом дуже мене зацікавила.

Проте, як це буває у всіх моїх колег-ілюстраторів, кожен новий проект, незважаючи досвід, це кожного разу новий виклик. Адже кожного разу доводиться опрацьовувати нову інформацію. І щоразу перед нами стоять нові завдання, не схожі на ті, які ми вирішували у попередній роботі. Кожен новий проект – це певна цільова аудиторія із конкретними вимогами. Над забезпеченням яких працюють різні люди: від творців ідеї до тих, хто це втілює візуально.

Важливим у даному проекті було те, що кінцевий продукт розрахований на діток з особливостями розвитку мовлення, зокрема з діагнозом аутизм. Мені неймовірно допомагали Ганна Усатенко і Тетяна Саймонс. Їх поради та коментарі були максимально зрозумілими та професійними. Вони ділилися професійним досвідом спілкування з такими дітками. Ганна і Тетяна допомогли сформулювати основні моменти, які обов’язково мають бути враховані. Це неймовірно полегшувало роботу.

Важливо все: композиція, колір, техніка виконання. Ми активно й детально аналізували ескізи.

Незважаючи на всі виклики та особливості, робота над проектом залишила чудові враження і неоціненний досвід. Комунікація з командою, чітко сформоване завдання – все працювало на результат.

Я пишаюся роботою над цим проектом і дуже сподіваюсь, що він буде корисний діткам.

Алла Галімурка ілюструвала набір серії “Конструктор фраз “Будуємо прості речення”. Дізнатися про нього детальніше можна за посиланням.


Катерина Войтес

Катерина найбільше любить малювати дітей і тварин. Усі її персонажі дуже смішні, милі і яскраві. Також любить мультфільми, комікси і котиків. Два роки тому вона поставила собі за мету – стати художником. За цей час пройшла безліч навчальних курсів і, нарешті, зрозуміла, що повинна малювати. “Дитяча ілюстрація – ось мій обраний шлях, це те, що я шалено люблю і чим займаюся з ранку до вечора!” – каже Катерина.Художниця поділилася процесом створення ілюстрацій до книги “Професії”: “Особливість цієї книги була в тому, що вона призначалася для дітей з аутизмом і містила безліч деталей. Завдання було непросте, особливо для ілюстратора-початківця. Треба було зобразити безліч людей різних професій, з різними обличчями. І щоб усі вони були не схожі один на одного.

Читати повністю

Дітям з аутизмом треба все як слід розглянути і зрозуміти. Потрібно точно зображувати деталі. Роботу я розділила для себе на 2 частини. Спочатку я малювала окремо фон для кожної сцени. Потім переходила до персонажів. Їх я малювала окремо, а потім розставляла на сцені.

Мабуть, найскладнішим було створити різноманітність облич персонажів. Тому у одного з листонош обличчя нашого листоноші – Миколи Івановича. У одного з пожежників обличчя мого дядька, а зірка, яку знімають фотографи, – це моя тітка. Це був дуже цікавий і корисний досвід. Гадаю, малювання такої великої кількості людей можна вважати тренуванням для художника”.


Вікторія Михалевич

Вікторія, ілюстраторка інклюзивної книжки “Сашко іде до школи”, поділилася з нами своєю історією.

“Скільки себе пам’ятаю, я завжди малювала і прагнула щось удосконалити: шпалери у квартирі, сімейний альбом, мамині рецепти, двері у вітальню  все це було ‘’прикрашене’’ моїми шедеврами.

Читати повністю

Після закінчення школи я вступила до Луцького Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки на кафедру образотворчого мистецтва. Будучи студенткою, я брала дрібні замовлення, малювала репродукції, портрети, займалась хендмейдом та розписом стін, допоки мені не випала нагода проілюструвати дитячу книжечку. Після цього замовлення я чітко знала, що хочу займатися ілюстрацією.

Звісно, не обійшлося без частки везіння. Мені неймовірно пощастило мати професійного і талановитого дипломного керівника, який навчав і надихав на роботу, а також моїх друзів і рідних. Без їхньої підтримки мені б не вдалося займатися справою, яку я так люблю!

Працюючи над ілюстраціями, я прагну зобразити динамічні, текстурні, цікаві ілюстрації, у яких є свій, паралельний тексту сюжет. Щоб маленькі читачі та їхні батьки змогли знайти у цих малюнках щось своє, зрозуміле і доступне кожному”.

Дізнатися детальніше про книжку, яку ілюструвала Вікторія, можна за посиланням.


Перейти в магазин

Купуючи продукцію соціального підприємства “ДивоГра”, ви підтримуєте розробку розвивальної літератури для людей з порушеннями мовлення. Не менше 20 % прибутку підприємства йде на створення посібників для людей з діагнозом аутизму.