Онлайн-курс з альтернативної і додаткової комунікації 1 рівня для освітян, логопедів, психологів, ерготерапевтів та реабілітологів, медичних і соціальних працівників, для студентів спеціальностей “інклюзивна освіта”, “ерготерапія” тощо, науковців, для родичів людей з мовленнєвими порушеннями.

Це перший системний курс громадського об’єднання “Спільнота з альтернативної та додаткової комунікації (АДК) в Україні” з асистивних технологій для спілкування.

Вартість курсу – 1875 грн. Перейти до курсу.

Цей курс є вступним, першим з 5 рівнів освіти з АДК. Загальна тривалість перегляду відео – 5 годин, лекції у запису. Крім того у курсі ви знайдете додаткові відео та матеріали для завантаження. Всі матеріали доступні протягом 30 днів після покупки.  По завершенню необхідно пройти тестування, щоб отримати сертифікат встановленого зразка на 3 навчальні кредити ECTS.

Зміст

Впродовж вступного курсу:

 • ви познайомитесь з асистивними технологіями для комунікації в Україні та світі: побутові жести, піктограми та символічні зображення, жестова мова, додатки тощо;
 • навчитесь спостерігати і визначати комунікативні потреби;
 • познайомитесь з методикою введення карток  із зображеннями у комунікацію;
 • переглянете демонстрації практичної роботи із засобами  АДК: зображеннями, побутовими жестами, додатками для спілкування тощо;
 • сформуєте системне уявлення про АДК: види і способи використання; 
 • познайомитесь з безкоштовним скринінгом розвитку та додатком для комунікації Digital Inclusion.

Після успішного проходження курсу ви зможете доєднатись до практичної школи 1 рівня, якя проходить онлайн двічі на рік  та проходити супервізії щомісяця. Дивіться анонси курсів на цій платформі:

Як пройти

Оберіть курс та натисніть кнопку Купити на платформі Оплатіть зручним способом: картою онлайн або з розрахункового рахунка організації. 

Спалатити за участь можна від організації (на розрахунковий рахунок, доступ відкриється через після надходження коштів), або картою (доступ відкриється миттєво після оплати). Можна обрати декілька квитків. Для оплати з рахунка організації надішліть нам реквізити: ЄРДПОУ та назву організації на study@aac.org.ua

Доступ відкриється на 30 днів з моменту старту, за цей період необхідно продивитись відео та додаткові матеріали і успішно пройти тестування для отримання сертифікату.

Структура вступного курсу

Онлайн-курс  “Вступ до альтернативної і додаткової комунікації” є першим з 5 рівнів освіти з АДК, містить 90 навчальних годин (3 кредити ECTS) і включає в себе:

 • відеозаписи лекцій та демонстрації використання АДК,
 • додаткові матеріали, відеозаписи та завдання для самостійного опрацювання,
 • тестування і сертифікат встановленого зразка.

Матеріали доступні протягом 30 днів від дати покупки: 12 лекцій та 2 відеодемонстрації роботи з засобами АДК, матеріали для самостійної роботи. Відео розділені тематично на 4 частини. Приклад однієї з лекцій курсу:

Після покупки курсу Ви отримаєте доступ з вказаною датою завершення, до якої потрібно подивитись відео, завантажити матеріали і здати тести для отримання сертифікату. Учасники мають пройти тестування успішно і набрати не менше 60% правильних відповідей для отримання сертифікату, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 800 “Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників”. Сертифікати будуть надіслані на  e-mail, вказаний при реєстрації. 

Рівні освіти з АДК

Спільнота з АДК в Україні готує навчання альтернативній та додатковій комунікації на 5 рівнях: вступ до АДК, користувач АДК, фахівець з АДК, супервізор та тренер. Кожен рівень включає в себе 3 складові: 

 • 1 онлайн-курс,
 • 1 практичну Школу (це 4 вебінари підряд, до яких можна приєднатись двічі на рік),
 • супервізії та конференції.

Навчання на наступному рівні курсів з АДК відбувається після проходження онлайн курсу попереднього рівня, відвідування практичної онлайн-школи того ж рівня та проходження не менше 4 супервізій. Всі заходи можна придбати на цій платоформі.

Щоб завершити 1 рівень, обирайте найближчу практичну школу 1 рівня. Приєднуйтесь до щомісячних супервізій з АДК. Натискайте Стежити в описі Спільноти, щоб отримувати повідомлення про найближчі події.

Спікери

Оксана Кривоногова:  кандидатка психологічних наук, доцентка, керівниця Одеського обласного методичного центру раннього втручання, голова ГО “Здорове суспільство”, національна тренерка з раннього втручання, дійсний член Міжнародного товариства з альтернативної і додаткової комунікації isaac-online.org

Маргарита Чайка: психолог, логопед, старший викладач Кафедри інклюзивної та спеціальної освіти Інституту людини КУБГ імені Бориса Грінченка; аспірантка Кафедри психокорекційної педагогіки та реабілітології Факультету спеціальної та інклюзивної освіти НПУ імені М.П. Драгоманова;  методист соціального підприємства «ДивоГра» та Спільноти АДК в Україні  aac.org.ua 

Усатенко Ганна: психолог, аспірантка інституту соціальної та політичної психології ; авторка онлайн-курсів та програм з психічного здоров’я, лідерка ГО «Моя родина», засновниця «ДивоГра» , волонтер Червоного Хреста.

Бонуси

Всі учасники вступного курсу отримають: 

 • постери з піктограмами в електронному вигляді від Спільноти АДК в Україні, 
 • разову  знижку -15% на продукцію  «ДивоГра» з піктограмами,
 • доступ до закритого чату Telegram для спілкування зі спікерами.

Зміст курсу 

Частина 1. Основи АДК

1.1. Філософія та історія АДК. Чому і для кого? Кола користувачів. 

1.2. Засоби АДК: класифікація. Оцінка функціональних можливостей.

1.3. АДК в соціумі та закладах.

Самостійне опрацювання додаткових матеріалів. Тестування.

Частина 2. Введення АДК у спілкування. Залучення сім’ї

2.1. Рання комунікація і залучення батьків та родичів.

2.2. Діагностика комунікативних можливостей.

2.3. Комунікативні партнери

Самостійне опрацювання додаткових матеріалів. Тестування.

Частина 3. Методологія введення АДК в закладах освіти

3.1. Мотиви спілкування у дошкільному та шкільному віці.

3.2. Формування словника АДК. Контекстуальне навчання.

3.3. Візуальні символи і побутові жести в освітніх установах.

3.4. Процедура введення карток символьних зображень.

Самостійне опрацювання додаткових матеріалів дня. Тестування.

Частина 4. АДК і поведінка. Екстрені ситуації. Якість життя.

4.1. АДК у екстрених ситуаціях, протидія тривозі.

4.2. Небажана поведінка і комунікація: АВС аналіз.

4.3. АДК впродовж життя. Соціальний вплив.

Самостійне опрацювання додаткових матеріалів дня. Тестування.

Відгуки випускників

Більше відгуків про навчання на сторінках Спільноти з АДК в Україні:

instagram  facebook    YouTube 

Контакти

Ви можете поставити запитання через платформу після того, як зареєструвались на курс. Також звертайтесь, будь ласка, на електронну пошту study@aac.org.ua. Більше про громадське об’єднання “Спільнота альтернативної і додаткової комунікації” на сайті https://aac.org.ua/. Покупка курсу дозволяє команді спільноти створювати безкоштовні матеріали та заходи з АДК.