Режим дня. Чому він такий важливий

фото режим дня

Режим дня відіграє дуже важливу роль у навчанні дітей з особливими освітніми потребами.

Дитсадки, школи та гуртки не працюють. Чітких прогнозів, коли вони працюватимуть, немає. А тут вже й канікули на носі…Батьки розриваються між роботою та домашніми справами. Режим дня остаточно збивається. Ще й на довгостроковий термін.

А це може призвести до втрати вже набутих дитиною навичок, до посилення тривожності та проблемної поведінки.

Для того, щоб уникнути негативних наслідків, експерти пропонують розробити таку собі домашню шкільну програму та розділити тиждень на дні для навчання та відпочинку.

За основу радимо взяти розклад уроків та заняття, які ваша дитина зазвичай виконує протягом дня у школі чи дитсадку. Наприклад, якщо в школі заняття починаються з читання, за ним іде письмо, потім фізкультура, обід у їдальні та прогулянка, то й вам буде простіше структурувати день і домашні завдання вашої дитини в такому ж порядку.

Дуже зручно для цього використовувати візуальний розклад. Завдяки розкладу дитина буде бачити черговість дій та уникне почуття тривожності.

картинка визуальное расписание

Обов’язково приділіть час фізичній активності. Залежно від вашого режиму, ви можете їздити велосипедами чи просто прогулюватися на природі. А можете підібрати на YouTube домашні тренування для дитини та й для інших членів сім’ї (разом веселіше!).

Крім тренувань, ви можете грати в різні рухливі ігри.

Ось кілька цікавих варіантів ігор:

Гра в шукачів скарбів. Оберіть «скарб», сховайте та обов’язково намалюйте карту, відмітивши місце схованки. Можна вигадати цілий квест для дитини. Ця гра завжди має успіх.

Гра в «шпигунів». Ця гра може вам стати у пригоді, коли ви працюєте та потребуєте трохи тиші.

Розмальовуйте тротуар або доріжку до дому різнокольоровою крейдою. Можна навіть організовувати турніри, придумувати певну тему, наприклад «сім’я», «улюблена тварина», «найгарніша лялька» та інші.

Проводячи багато часу вдома, важливо залучати дитину до домашніх обов’язків. По-перше, у вас з’явиться кілька хвилин тиші, по-друге, дитина навчиться самостійно виконувати домашні справи, а у вас з’явиться прекрасний привід похвалити дитину. Звичайно, потрібно враховувати вік та навички дитини. Ви можете почати з маленьких справ – застелити ліжко, віднести тарілку після сніданку до мийки тощо. Обов’язково хваліть дитину, адже це стимулюватиме її до нових досягнень.

Ми радимо розробити тижневий розклад, у якому буде чітко видно, які дні відведено для навчання, а які – для сімейного відпочинку. Для побудови розкладу найкраще використовувати візуальний графік.

Для цього ви можете обрати картинки з журналів, роздрукувати з інтернету, використати фото чи навіть намалювати.

А можете використати набір «Картки візуальної підтримки процесу навчання», який містить 100 карток із різними видами діяльності – навчання, рутинних справ, відпочинку та емоцій.

Візуальний графік зменшить стрес та допоможе уникнути почуття тривожності, дати дитині відчуття порядку.

Дотримання регулярного розкладу дня та відведення часу на навчання сьогодні спростить вашій дитині повернення до шкільних буднів завтра!

[maxbutton id=”28″]

Перейти до вмісту